O Nás

Náš příběh a hodnoty, na kterých si stojíme

Anglicko-česká základní škola

S láskou a respektem vedeme děti vstříc úžasné budoucnosti a spolu s vámi odemykáme bránu k dosažení jejich maximálního potenciálu.

Náš příběh

Jsme manželé, Lucie a Josef Liškovi, a školu Global Minded jsme založili společně. Záleželo nám totiž na tom, aby naše 4 děti měly ty nejlepší podmínky pro jejich optimální rozvoj, a aby se i ve škole cítily jako doma. Věříme, že jsme to dokázali. 

Náš sen se stal skutečností a my se teď s radostí staráme o: 

💡 dalších 120 dětí, kdy každé z nich známe jako vlastní 

💡 úžasný učitelský sbor, ze kterého jsou dávno naši blízcí přátelé

💡 a 16 zvířat, kterým poskytujeme šťastné místo pro život

Do našeho projektu vkládáme to nejlepší z nás. Nedržíme se šablon a děláme věci tak, jak je vnímáme jako správné. Právě to nás od ostatních škol odlišuje a zároveň to je ten důvod, proč se za dětmi těšíme každý den.

Naše hodnoty

Jsou pro nás zásadní. Připravenost, vysoká úroveň vzdělávání, schopnost adaptace, fokus, osobní rozvoj… 

Stojíme si za vším, co děláme pro naše děti. S tím nejlepším vědomím denně pracujeme na tom, abychom byli připraveni na budoucnost a na změny, které mohou nečekaně přijít. Cíleně rozšiřujeme dovednostní výbavu dětí, a přitom neustále dbáme na to, aby se cítily komfortně. Je pro nás důležité, aby děti věděly, že tady jsou doma. Že vše je v nejlepším pořádku a že se zde mohou cítit v bezpečí, jak samozřejmě ve fyzickém významu toho slova, tak na duši. 

Dalším z pilířů, na kterém naše hodnoty stojí, jsou učitelé. Ty si vybíráme z několika kol velmi náročného řízení. Sdílejí naše přesvědčení a splňují konkrétní kritéria. Také podstupují psychologické testy. Obklopujeme se zkrátka výjimečnými lidmi, kterým můžeme věřit, a na které je spolehnutí. 

Každé dítě má talent

A to v mnoha oblastech. Je nám potěšením a každodenním darem je v dětech hledat, nacházet, a rozvíjet společně s vámi. Soustředíme se na to, v čem jsou děti nejlepší. Tam míříme energii, a to následně roste a sílí. Nesnažíme se nesmyslně dohánět nedostatky a děti za výkon neznámkujeme. Pracujeme s chybou a tím získáváme zkušenost. Celý proces s učitelem děti konzultují.

Dobře víme, že talentovaný sportovec má zcela jiné předpoklady než nadějný chemik. Ví to i všichni učitelé, a dokonce i třeba paní kuchařka. Každý z týmu zná všechny děti osobně, a to i když konkrétního žáčka neučí. Mimochodem, na jednoho učitele vyjde jen 8 dětí. To mu umožňuje věnovat všem maximální pozornost.

Jak se dítě projevuje, co mu dělá dobře, co umí, co má rádo, co ho stresuje – to nás posunulo z tradičního školství, a právě to v našich očích znamená opravdu individuální přístup.

Vnímáme vývoj dětí, soustředíme se na detaily a žijeme změnu. Věříme v prevenci a pracujeme systematicky.

Vyjádřit vlastní názor

Dětí se ptáme. Neustále.

Tvůj názor nás zajímá, vytvořím tedy situaci a prostředí, kde mi ho můžeš říct.

Tvůj názor se počítá. Můžeš něco změnit.

Vzdělávání je tvoje.

Svět je tvůj.

Nejsi pasivním účastníkem, jsi tvůrce. Ovlivňuješ, co se ti děje.

Děti si u nás vybírají výlety, aktivity, kroužky… Jejich volbu respektujeme a jsme jim v dialogu partnery, nikoliv nadřízenými nebo uměle vytvořenou autoritou. Zpětná vazba žáčka k učiteli je u nás stejně podstatná jako ta od učitele k němu.

Cílem je život jako úspěch

Orientujeme se na výsledky a s dětmi řešíme i praktické dovednosti pro život. Není to jen o tom, aby dítě bylo šťastné, musí mít otevřené dveře do budoucnosti. Děti u nás mají velmi dobré vzdělání a skvělý přístup celého kolektivu. Prostředí je kompletně dvojjazyčné. Tedy bilingvní: anglicko-české. Nevyučujeme jazyk, vyučujeme v jazyce (tzv. imerzní výuka).

Děti jsou to nejdražší, co máme. 

Jejich radost je naší radostí. 

Jejich vzdělání je naší prioritou. 

Dejte jim dobrý základ pro život ve znamení úspěchu. Dejte jim vzdělání, které si opravdu zaslouží. 

My jsme Global Minded, vítejte u nás.