První stupeň

Náš tým

Velmi dbáme na to, abychom se oklopovali silnými osobnostmi a lidmi, kteří v našich očích ztělesňují důvěru, vstřícnost a otevřenost. Náš kolektiv znamená pestrost, zkušenosti a radost z učení (se). Děti jsou našim učitelům partnery, a ti tak nezastávají pozici uměle vytvořených autorit.

Obklopujeme se tím nejlepším, co je na světovém trhu k dispozici. Inteligentní lidé, kteří jsou nositeli totožných hodnot, jako my sami. Druhostupňoví specialisté, experti na svém poli působnosti a naši přátelé – přičemž učitelství je faktorem podstatným, nikoliv ale nejdůležitějším. Tím je lidskost a vnitřní motivace.

Vozíme si kolegy ze zahraničí a někdy nás pojí až dva roky „námluv“. Všem uchazečům se pečlivě věnujeme a trávíme s nimi čas. Povídají si s námi, absolvují zkušební dny, psychotesty a k tomu, jestli u nás zůstanou, se vyjadřují i děti. Ptáme se jich na názor a na to, jak se jim s každým z učitelů během hodiny pracuje.

Nepřijímáme jen na základě inzerátů. Máme vlastní metody, jak monitorovat trh. Vyhledáváme místa, kde můžeme potkat konkrétní lidi, o které máme zájem, a jejichž práci sledujeme dlouhodobě.

Jak učíme

Odemkneme dětem svět

Jsme soukromá základní škola se zaměřením na bilingvní vzdělávání. Společně s vámi v dětech rozvíjíme jejich největší talenty, vedeme je k odpovědnosti a samostatnému rozhodování. Připravujeme je na život v úspěchu

My totiž…

🔑 Učíme ve dvou jazycích. Rádi využíváme tzv. činnostní učení. Vzděláváme se zážitky. Děti necháme intuitivně popsat, na čem pracují a co momentálně prožívají. Podstatnou část výuky tvoří výlety a akce, o kterých děti samy rozhodují. 

🔑 Jsme akreditovanou školou. Zaměřujeme se na jazyky a přírodní vědy, stejně jako na výuku matematiky. A jde nám to. Není to ale to jediné, na čem ve škole Global Minded záleží. 

🔑 Samostatnost je jedním z našich zásadních pilířů. Převzetí zodpovědnosti za sebe, své vzdělávání a svůj život. Učíme věřit v úspěch.

🔑 Máme opravdu individuální přístup k dětem. Víme, co to znamená. Neznámkujeme. Potenciál každého dítěte pečlivě zkoumáme a následně děláme vše pro to, abychom ho maximálně naplnili. 

🔑 Každý měsíc mají rodiče s učiteli online konzultaci. Jen o svém dítěti. Od vyšších tříd jsou potom děti samy přítomny a feedback je směřován přímo k nim. 

🔑 Součástí našeho konceptu je i hybridní výuka. Pokud dítě nemůže přijít za kamarády do školy osobně, připojíme ho do vyučování online

Naše prostory

Praha 6. Místo, kde se příroda snoubí s městem. Místo, kde je zpěv ptáků a šumění stromů nad naší střechou spíš než motory a těžké stroje. Budova je zvenku nenápadná, uvnitř je ale království. To je totiž to podstatné a děti, které učíme, to už dávno vědí. Škola je naše. Nás všech. Zároveň také, pokud říkáme naše, tak myslíme opravdu naše. Proto ji chceme neustále rozvíjet a starat se o ni. Zdobí nás exkluzivní prostředí, snadná dostupnost a rodinná atmosféra, která je cítit z každého kousku domu. 

Tedy, není to jen dům. Je to domov.