Druhý stupeň

Náš tým

Jestliže je výběr učitelů na první stupeň v našich očích běh na dlouhou trať, selekce těch správných lidí pro stupeň druhý je přímo maraton. Ten původní – v plné zbroji. Ano, někdy se u nás učitelé i prolínají, nicméně od těch, kteří učí na druhém stupni, čekáme ještě o něco více

Jsou nejen našimi přáteli a v podstatě rodinou, nejbližším kolektivem, ale také partnery v tom pravém slova smyslu. Druhý stupeň v celém konceptu funguje modelem startupu, kdy jsou právě jeho učitelé aktivní součástí a budují ho společně s námi. Vytváří samotnou strukturu a přináší hodnoty, které jsou potřeba, jak děti rostou a svět se v jejich očích mění. Jsou budovateli a nositeli znalostí, které s radostí sdílí a předávají dál. 

I tady se učíme zážitky. Hrajeme si s koncepty, testujeme je a pokud je potřeba, za chodu měníme. Umíme se přizpůsobit a víme, co je důležité. I na druhém stupni si cíleně vybíráme komplexním procesem osobnosti, které s námi zůstanou dlouhou dobu. Učili na špičkových školách před námi, dle jejich slov na té nejlepší učí právě nyní. Počítáme s nimi do dalších projektů, například s nimi chceme otevřít i čtyřleté gymnázium, a jsme hrdí, že právě oni spolu s vámi mají tu příležitost najít a rozvinout potenciál a talenty vašich dětí do naprostého maxima.

Jak učíme

Ukážeme dětem příležitosti

✌️ Učíme děti, jak vnímat svět v souvislostech. Předměty se prolínají, probíráme aktuální dění. V jednu chvíli děti například ve vztahu ke konkrétní události vyhledávají relevantní zdroje a pracují s informacemi z celé planety, porovnávají, diskutují… V tu další se učí, jak naklíčit luštěninu, nebo si sami opracují prkna na pile. Z těch si potom staví poličky a pozorují, jak časem dřevo pracuje.

✌️ Výuku pojíme do smysluplných celků a soustředíme se na detail, i kontext. S tím ostatně začínáme už v naší školce Tetty, a v trendu pokračujeme po celou dobu trvání studia.

✌️ Jsme schopni vyhovět i dětem s tím nejnáročnějším individuálním plánem. Proto u nás máme jak výjimečné sportovce, tak nadějné vědce, nebo děti zaměřené uměleckým směrem. Tleskáme kultuře a fandíme sportu. Přizpůsobíme se rytmu každého z nich, a proto individuální přístup v našem případě skutečně znamená individuální přístup.

✌️ Intenzivně se věnujeme jazykům a rozvoji komunikace, nejen na lingvistické úrovni. Dva a půl dne učíme v češtině, den a půl v angličtině a den ve španělštině, nebo němčině. A to i přírodní vědy a matematiku. Neučíme jazyky. Učíme v jazyce.

✌️ Rodiče mají pravidelně s učiteli online konzultace. Děti jsou samy přítomny a feedback je směřován přímo k nim.

✌️ Součástí našeho konceptu je i hybridní výuka. Pokud dítě nemůže přijít za kamarády do školy osobně, připojíme ho do vyučování online.

Naše prostory

2. stupeň se nachází na Praze 6 – Podbaba. Největšími benefity jsou tedy krásy místní přírody, břeh naší majestátní řeky Vltavy, vědecká půda a úžasná dostupnost. Je zde železnice, samozřejmě autobusy a tramvaje, ale kdo chce, může k nám přijet i přívozem nebo připlout lodí. Toto místo nám zároveň poskytuje vzácné možnosti pro realizaci našich vizí a celkový rozvoj.

Na zázemí nám velmi záleží a o naše prostory se pečlivě staráme. Od prvního stupně je ten druhý pouhých pár minut chůze a konkrétně tři minuty na naší koloběžce. Děti jsou zde šťastné. Stejně jako všichni, kteří na tom mají každodenní zásluhu. 

A jak to u nás vypadá?